Манчестър Юнайтед започна с победа новата календарна година. Червените дяволи“ се

...
Манчестър Юнайтед започна с победа новата календарна година.
Червените дяволи“ се

Манчестър Юнайтед мина през Уигън и продължи за ФА Къп

Манчестър Юнайтед стартира с победа новата календарна година.

„ Червените дяволи “ се класираха за 1/16-финалите на шампионата за ФА Къп, откакто завоюваха с 2:0 визитата си на третодивизионния Уигън.

В идната фаза те ще срещнат тим от още по-долно равнище на британския футбол, тъй като.

Точни за шестата поредна победа на нула срещу Уигън в понеделник вечер бяха бранителят Диого Далот и капитанът Бруно Фернандеш, който се разписа от дузпа.

Междувременно гостите удариха и 2 греди, а Расмус Хойлунд и Скот Мактоминей направиха куп пропуски пред вратата на домакините, които инкасираха 20-а загуба в последните си 21 срещи с Юнайтед.

Уигън имаше късмет да открие изненадващо резултата още в 3-ата минута, само че вратарят Андре Онана майсторски парира удар от близко по диагонала.

Гостите дадоха отговор в 14-ата минута с образцова многоходова акция. Маркъс Рашфорд я приключи с мощен шут по земя в близкия ъгъл, само че вратарят на домакините също сподели класа и мазета в корнер.

Само 6 минути по-късно Скот Мактоминей направи първия си очевиден пропуск, стреляйки около гредата от 5-6 метра и то фронтално против вратата.

Все отново разумното се случи малко по-късно, когато гостите откриха. Крайният им бранител Диого Далот вкара красиво попадение с шут от отдалеченост в далечния ъгъл, с цел да направи 1:0 в 22-ата минута.

В 30-ата Юнайтед удари греда, откакто Рамсус Хойлунд засече с глава центриране на Алехандро Гарначо, само че нямаше шанс.

Само 5 минути по-късно още веднъж нападателят пропусна от добра опция, откакто шут на Рашфорд бе избит от вратаря, а норвежецът не сполучи с добавката.

След по-малко от 60 секунди Мактоминей пропиля още един късмет, а в 40-ата минута Гарначо нацели напречната греда със страховит изстрел от 20-ина метра.

В 43-ата минута Мактоминей направи хеттрик от пропуски, откакто засече с глава около вратата центриране на Бруно Фернандеш.

Така гостите се отдръпнаха с най-малък задатък на почивката, а при започване на второто полувреме още веднъж имаха самодейността, само че мъчно стигаха до положителни обстановки.

В 61-ата минута младокът Коби Мейну, който изигра мощен дуел, стреля от границата на пеналта, само че вратарят на домакините избави.

В 68-ата Мактоминей още веднъж не откри задачата с шут от десетина метра, а не след дълго и Бруно Фернандеш не можа да се разпише.

Уигън имаше късмет да изравни след бърза контраофанзива в 70-ата минута, само че в последния миг Мейну се намеси уверено.

Така се стигна до 74-ата минута. Тогава Бруно Фернандеш удвои от дузпа, която самичък си завоюва, с цел да направи резултата 2:0 в интерес на Юнайтед.

След това „ алените дяволи “ понижиха оборотите, само че все пак можеха да оформят класиката в 86-ата минута, когато шут на Фернандеш от придвижване мина на сантиметри от задачата.

В последна сметка възпитаниците на Ерик загар Хаг взеха своето, откакто насочиха над 30 удара към вратата на Уигън и справедливо не престават напред за ФА Къп.

Уигън - Манчестър Юнайтед 0:2
0:1 Диого Далот (22)
0:2 Бруно Фернандеш (74, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Уигън : Сам Тикъл, Тело Осгор, Бабажиде Адееко, Шон Клеър, Мартиал Годо, Чарли Хюз, Стивън Хъмфрис, Джордан Джоунс, Лиъм Морисън, Стивън Сесеньон, Лиъм Шоу;

Манчестър Юнайтед : Андре Онана, Аарън Уан-Бисака, Рафаел Варан, Джони Еванс, Диого Дало, Скот Мактоминей, Коби Мейно, Бруно Фернандеш, Алехандро Гарначо, Маркъс Рашфорд, Расмус Хойлунд.
Източник: novsport.com