ХК "Локомотив" /Мездра/ отстъпи като гост пред бронзовия медалист през

...

„А“ РХГ мъже: Локомотив /Мездра/ отстъпи като гост пред бронзовия медалист Локомотив /Горна Оряховица/ с 36:28 /снимки/

ХК "Локомотив " /Мездра/ отстъпи като посетител пред бронзовия медалист през предишния сезон ХК "Локомотив " /Горна Оряховица/ с 36:28 (на полувремето 22:13). Двубоят от третия кръг на шампионата в „ А “ РХГ мъже се игра в спортна зала „ Никола Петров “ в Горна Оряховица.
Железничарското дерби предложи бърз и динамичен хандбал. Домакините поведоха още в самото начало на срещата - 4:2 в 5-ата мин., 8:4 в 10-ата мин., 12:7 в 15-ата мин., 14:11 в 20-ата мин., 18:12 в 25-ата мин., и се отдръпнаха на почивката с 9 гола преднина - 22:13.
В началото на второто полувреме гостите се пробваха да създадат поврат като сред 35-ата и 40-ата минута означиха 5 безответни гола. Постепенно горнооряховчани съумяха да си върнат самодейността, отбранявайки се ловко и контраатакувайки на скорост, и в последна сметка затвориха мача при резултат 36:28.
Топреализатор на дуела стана едно от новите попълнения в тима на мездренци - руснакът Иван Бусень. 27-годишният ляв гард означи 11 точни попадения. 5 гола добави неговият съотечественик - пивотът Илья Буцких, 4 - Милен Валентинов, 3 - Валентин Гачев, 2 - Никола Кръстев, а по един път се разписаха Илиян Младенов, Венелин Илиев и Владислав Андреев.
Най-резултатен за домакините беше Владислав Йоргов, който вкара 10 гола. Останалите попадения за спечелилите осъществиха: Петър Николов - 8, Георги Стоянов - 7, Станислав Добрев - 4, Емилиян Синигеров и Тодор Калчев - по 3 и Божидар Симеонов - 1.
Резултатите в другите срещи от кръга: "Осъм " /Ловеч/ - Шумен-61 35:34 (15:19), "Чардафон " /Габрово/ - "Левски " /Левски/ 35:32 (14:13) и "Пирин-64 " /Гоце Делчев/ - "Добруджа " /Добрич/ 37:17 (18:7). "Спартак " /Варна/ по стратегия почиваше.
Начело в класирането е "Осъм " /Ловеч/ с цялостен актив от 6 точки, следван от "Пирин-64 " /ГД/, "Локомотив " /ГО/ и "Спартак " /Вн/ с по 4 т., като горнооряховчани и варненци са с мач по-малко.
"Локомотив " /Мездра/ е на осмо място без извоювана точка и голова разлика 56:73 (-17). В идващия кръг мездренци одобряват Пирин-64 (Гоце Делчев). Двубоят е на 9 октомври (неделя) от 15:00 часа в спортната зала на НСА „ Васил Левски “ в София.
Източник: bulnews.bg