Юношеският национален отбор на България до 18 години завърши 0:0

...

Юношите на България направиха хикс с Молдова в Санкт Петербург

Юношеският народен тим на България до 18 години приключи 0:0 с Молдова в първия мач от приятелския шампионат „ Валентин Гранаткин “ в Санкт Петербург. Възпитаниците на Ангел Стойков преобладаваха през по-голяма част от дуела на ст. „ Петровски “, само че нямаха шанс пред вратата на противника, написа формалният уебсайт на БФС.

След нерешително начало, младите „ лъвчета “ взеха самодейността в средата на първата част. В 18-тата минута Димитър Стоянов насочи първи удар към молдовската врата, който мина над гредата. Десетина минути по-късно пред Мартин П. Петков се откри най-хубавия късмет за българския отбор до почивката, само че изстрелът на халфа на Левски попадна в ръцете на стража Морару.

Второто полувреме протече напълно под диктовката на играчите на Стойков. В 64-тата минута топката за малко не влетя в мрежата на Молдова след центриране на Асен Дончев отдясно и рикошет в крайници на бранител. Две минути по-късно Мартин П. Петков стреля рисково от фаул, само че Морару още веднъж бе на мястото си. Следващата опция се откри пред Филип Кръстев, който не съумя да засече с глава от непосредствена непосредственост. В 73-тата минута попадение на Денислав Ангелов бе анулирано поради засада, а малко преди края удар на Мартин Д. Петков с глава мина около дясната греда.

Следващият дуел на България U18 от група А на шампионата е на 6 юни (четвъртък) от 18:00 ч. против домакина Русия.

Съставът на България:

12. Светослав Вуцов, 2. Станислав Работов, 3. Тодор Петков, 4. Християн Петров, 13. Кольо Станев (54 – 22. Асен Дончев), 20. Ивайло Иванов (82 – 7. Патрик-Габриел Галчев), 5. Йоан Бауренски, 14. Филип Кръстев, 16. Мартин П. Петков (66 – 6. Петър Караангелов), 17. Димитър Стоянов (46 – 21. Денислав Ангелов), 9. Мартин Д. Петков.

Селекционер: Ангел Стойков.