Ветераните на Витоша (Бистрица) спечелиха Градското първенство на София след

...

Витоша с Бойко Борисов e столичен първенец

Ветераните на Витоша (Бистрица) завоюваха Градското състезание на София след победа с 1:0 над Славия. Мачът мина през същинска драма, откакто в последната минута на постоянното време " белите " можеха да изравнят. Иван Редовски обаче пропусна отсъдената дузпа.

Бившият министър председател на България Бойко Борисов игра цялостен мач, като главно се подвизаваше като централен нападател, само че през второто се реалокира на новата си обичана позиция – ляво крило. Борисов и Витоша (Бистрица) имат дружно шест шампионски трофеи при ветераните, а в този момент са се устремили към седми трофей. Борисов имаше една отлична опция да се разпише, само че мощният му удар от границата на наказателното поле беше избавен от вратаря Радостин Станев.

Преди срещата и двата тима имаха по четири победи в първите си четири мача. И разумно срещата в 5-ия кръг сред тях имаше характера на край. Така с днешната победа Витоша (Бистрица) събра 15 точки и печели групата, а Славия е на 2-о място с 12. Следват в класирането ЦСКА 1948, Житен, Нови Искър и Требич.

Първото полувреме мина при поделено превъзходство, като и двата тима имаха по две положителни офанзиви. Но 2 минути след началото на втората част бистришките тигри откриха резултата посредством Николай Николов. Георги Пеев проби от дясно и центрира остро, а от 12-13 метра Николов засече топката в мрежата.

8 минути по-късно Христо Йовов пропусна от дребното наказателно поле, а преди този момент и Петър Димитров и Иван Редовски изпуснаха благоприятни условия за Славия. В 67-ата минута офанзива на Бистрица на три пъти можеха да вкарат, като поредно Борислав Георгиев-Бобъра, Бойко Борисов и Николай Николов стреляха, само че без шанс.

В последните минути Славия упражни сериозен напън и след два положителни удара на Петър Димитров, се стигна и до дузпа в последната минута. Пак Петър Димитров проби от ляво и беше подкосен в наказателното поле от Велизар Андонов-Джуджето. Мощният таран Иван Редовски застана зад топката и стреля доста мощно, само че вратарят Димчо Митов избави.

" Труден мач против доста мощен противник ", съобщи след мача доволният Борисов.

С днешната победа Витоша (Бистрица) се класира за зоналните квалификации на шампионата за ветерани. Те чакат жребия, където ще схванат кой всред спечелилите в останалите райони в Югозападна България ще им се падне в елиминациите, които ще се играят напролет.

Състави :

Витоша (Бистрица) : Димчо Митов, Николай Христозов, Велизар Андонов, Йордан Върбанов, Венцислав Бонев, Николай Николов, Христо Йовов, Светослав Петров, Георги Пеев, Бойко Борисов, Николай Божов (Борислав Георгиев, Йордан Стоилов, Костадин Николов, Росен Василев);

Славия : Радостин Станев, Михаил Захариев, Йордан Петков, Стоян Ацаров, Кирил Джоров, Ели Маркес, Самет Ашимов, Илия Илиев, Любомир Божанков, Атанас Киров, Тодор Колев (Ивайло Семерджиев, Ангел Стойков, Мартин Керчев, Петър Димитров, Димитър Мутафов, Валентин Ванов, Иван Редовски);

Главен арбитър : Александър Вангелов.
Източник: novsport.com