В първата контрола от предсезонната си подготовка "Локомотив"/Мездра/ разгроми петия

...

Локомотив/Мездра/ тръгна с разгромна победа в контролите

В първата контрола от предсезонната си подготовка "Локомотив "/Мездра/ разгроми петия в "А " ОФГ Монтана тим на "Бойчиновци " с хандбален резултат 10:1. Тихомир Найденов-Бизнеса записа хеттрик, по два гола отбелягаха Ивайло Желязков и Илия Илиев, а Румен Рангелов, Николай Михайлов и Константин Веселинов се разписаха по един път. Интересното бе, че гостите не съумяха да отбележат даже почетно попадение, тъй като голът на тяхната сметка бе безразсъден автогол на бранителя Явор Янков.
Наставникът на мездренчани Иван Георгиев -Саки показа 19-те играчи, дружно с новите попълнение. Локомотивци започнаха дуела в състав: Лидиян Тодоров, Явор Янков, Николай Мишев, Цвятко Желязков, Николай Генов, Николай Михайлов, Антонио Вутов, който поддържа форма с родния клуб, Браян Стоянов, Румен Рангелов, Константин Велинов и Генади Ненков.
Двубоят стартира в обичайно движение, и още в 5-та минута домакините сътвориха първата заплаха пред вратата на гостите. Николай Гено открадна една топка в центъра на терена, пусна акуратен пас към Браян Стоянов, който се откъсна по дясното крило, само че не реши ъгъла на удара и топката излезе в навън. Последва емфатичен домашен напън и при едно от мелетата след ъглов удар в 14-та мин. домакините откриха резултата. Малко по- късно Рангелов удвои резултата след съвършено изпълнен директен свободен удар.
При една от редките офанзиви на гостите, в наказателното поле на "железничарите " се заформи меле и бранителят на домакините Явор Янков си означи автогол. Така при резултат 2:1 двата тима се отдръпнаха на почивката.
През второто полувреме в игра влязоха Илия Илиев, Владимир Стоянов и Марио Иванов. Още в 47-та мин. опитният Рангелов направи резултата 3:1 с хубав гол от към 20 метра. Предвкусвайки усета на успеха, момчетата на Иван Георгиев се подвигнаха на неукротим напън и голеадата стартира. Само за 20 минути резултатът набъбна до 8:1, а в последните 5-6 минути домакините довършиха обезверения съперник с още две попадения.
Източник: bulnews.bg