Тотнъм пропусна възможност да се изкачи в челната четворка на

...

Астън Вила попари Тотнъм в Лондон

Тотнъм пропусна опция да се изкачи в челната четворка на британското състезание по футбол, откакто позволи изненадващо проваляне с 0:2 против Астън Вила в първия ден на новата година. Така " шпорите " останаха на пето място с две точки зад Манчестър Юнайтед и на две пред Ливърпул в борбата за последната квота за Шампионската лига.

Астън Вила пък към този момент е с 21 точки на 12-о място, само че още една победа може да изстреля състава на Унай Емери в челната десетка.

Астън Вила вкара двата си гола през второто полувреме и ефективно присъединяване в тях взе Дъглас Луис. Бразилският халф стреля от далечно разстояние в 50-ата минута и Юго Лорис мазета удара, само че втората топка бе извоювана от Оли Уоткинс. Той върна към дузпата за Емилиано Буендия, който бе прецизен за 1:0. Луис самичък се разписа с втория гол в 73-та минута, когато направи двойно подаване с Джон Макгин и стреля около френския пазач за крайното 2:0.

По-късно през днешния ден Челси гостува на Нотингам Форест в финален мач от кръга.

Загубата остави Брайтън на осмо място в класирането с 24 точки от 16 мача.

16:00 01/01 18:30 01/01