Реджо Емилия. Ювентус отново спечели Купата на Италия за рекорден

...

Ювентус победи Аталанта на финала и вдигна 14-ата си Купа на Италия

Реджо Емилия. Ювентус още веднъж завоюва Купата на Италия за рекорден 14-и път в историята си. " Старата госпожа " надви с 2:1 на финала против Аталанта на стадион " Мапей " и по този начин стигна до трофея. Двата отбора си поделиха по едно полувреме, като бергамаските преобладаваха през първата част, а торинци бяха по-добрият тим през втората.

Деян Кулушевски откри резултата в 31-ата минута с първото по-добро състояние за " бианконерите ". В 41-ата минута Руслан Малиновски изравни, само че в 73-ата минута Федерико Киеза стана огромния воин за Ювентус, отбелязвайки победния гол.

Ювентус справедливо завоюва мача и подвигна Купата на Италия, като по този начин донесе малко наслада на своите последователи, след много неубедителния сезон в Серия " А " и в Шампионска лига.
Източник: focus-news.net