Първенецът на България Лудогорец отпадна от Шампионската лига, след загуба

...

Кошмарът на Левски се стовари и върху Лудогорец

Първенецът на България Лудогорец отпадна от Шампионската лига, след загуба от Олимпия Любляна с 1:2 в Словения. Първият дуел в българия приключи 1:1.

Мачът стартира по-добре за българския първенец, който поведе в резултата след 15 минути игра. Точен за разградчани бе капитанът Кирил Десподов. Само четири по-късно обаче голмайсторът на домакините от първата среща в Разград – Тими Елшник, възвърне паритета след асистенция на Жорже Силва. Така завърши и първото полувреме.

След почивката играта бе равностойна, като и двата състава имаха своите благоприятни условия. Всичко най-драматично и завладяващо обаче остана за заключителните 15-20 минути на реванша в Словения. Първо, Лудогорец остана в понижен състав след пряк червен картон на Сон за удар без топка. В 89-та минута обаче българският отбор можеше да стигне до втори гол, само че резервата Спас Делев нямаше шанс и топката срещна страничния дирек. Във втората минута на добавеното време Елшник още веднъж откри път към вратата на Серджио Падт с прекрасен обмислен шут след заучено подаване от корнер. Възпитаниците на Ивайло Петев получиха златна опция да вкарат конфликта в продължението, когато основният арбитър уточни бялата точка за нарушаване против Делев след интервенция на ВАР. Зад топката застана Десподов, чийто удар обаче бе избавен от Матевж Видовшек.

Така Лудогорец завърши присъединяване си в тазгодишното издание на Шампионска лига. Българският първенец продължава присъединяване си в шампионата Лига Европа, където евентуално ще играе с Астана в третия квалификационен кръг на конкуренцията.
Източник: novinite.bg