Олимпийският волейболен шампион от Рио 2016 Бразилия записа втора категорична

...

Бразилия без проблеми срещу Египет, чака сблъсъка с България

Олимпийският волейболен първенец от Рио 2016 Бразилия записа втора безапелационна победа на шампионата в Група А от квалификациите за Токио 2020 във Варна. Играчите на Ренан Дал Зото биха без проблеми Египет с 3:0 (25:12, 25:19, 25:14) във втория си мач от шампионата, игран довечера пред едвам към 500 фенове в зала " Конгресна " на ДКС в Морската ни столица.

Така " Селесао " има 2 победи от 2 мача и 6 точки. По-късно довечера от 20,30 часа е втората среща за деня сред България и Пуерто Рико, като при победа за " лъвовете ", утрешният мач против Бразилия ще се яви пряк конфликт за първото място в групата и продобиване на виза за Токио 2020. Египет пък позволи втора поредна загуба, като ще има още един късмет да се класира за Олимпиадата, а точно през континенталната олимпийска подготовка в зона Африка през януари идната година.

Бразилия не остави никакви шансове на египтяните през първия гейм. Бразилците започнаха чудесно срещата и небрежно поведоха с 4:1, а по-късно и с 6:2, което принуди холандския треньор на Египет Гидо Вермюлен да изиска спиране. След несполучлива офанзива на " фараоните " първото техническо спиране пристигна при 8:3 за " Селесао ". Бразилия продължи и след спирането с положителната си игра, осъществя три следващи и поведе с 11:3. След страхотна офанзива на Лукаш Сааткамп при второто техническо спиране резултатът бе 16:6 за олимпийските първенци. След спирането бразилците означиха след много неточности на Египет четири следващи точки и поведоха с 20:6 и умерено доиграха първия гейм за 25:12.

В началото на втората част египетските волейболисти сподели доста по-добра игра, блокадата им най-сетне проработи и те съумяха да поведат с 2 точки, само че позволиха равнене при 4:4. Последва още едно равнене на резултата, след което бразилците още веднъж демонстрираха класата си и осъществиха три следващи точки за 8:5 до първото техническо спиране. След спирането след нарушаване на линията при осъществяване на начален удар от бразилците, отлична обсада и точка от начален удар на Ахмед Шафик " фараоните " означиха три следващи точки и изравниха при 8:8. Резултатът бе изравняван още веднъж при 9:9, след което олимпийските първенци взеха самодейността, демонстрираха доста добра игра в отбрана и офанзива и до второто техническо спиране водеха с 16:12. След спирането Египет записа 2 следващи точки, само че бразилците отвърнаха с пет следващи точки след четири сполучливи офанзиви и една обсада и поведоха с 21:14. Египет отвърна с 4 следващи точки след две неточности на бразилците и два аса на Ахмед Шафик, само че силите им не стигнаха за поврат и Бразилия взе втората част след 25:19.

След едно тъждество при започване на третия гейм египтяните поведоха с 4:2, само че последваха 4 следващи точки за Бразилия, с което освен изравни при 4:4, само че и поведе с 6:4. При първото техническо спиране резултатът бе 8:6 за " Селесао ". След спирането бразилците дръпнаха с 4 точки при 10:6, а при второто техническо спиране водеха с 16:10. До края на гейма Бразилия нямаше проблеми и го завоюва с 25:14 и надлежно мача с 3:0.

Най-полезни за " Селесао " станаха натурализираният кубинец Йоанди Леал (2 аса и 65% успеваемост в атака) и Маурисио Боржеш (1 ас и 69% успеваемост в атака) с 13 и 12 точки за успеха.

За отбора на Египет Ахмед Шафик приключи със скромните 8 точки.

БРАЗИЛИЯ - ЕГИПЕТ 3:0 (25:12, 25:19, 25:14)
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 3, Уолъс Де Соуза 11, Маурисио Боржеш 12, Йоанди Леал 13, Флавио Жуалберто 5, Лукаш Сааткамп 4 - Талес Хос-либеро (Фернандо Крелинг, Маурицио Соуса 4, Алан Соуса 3, Дъглас Соуса 2, Маике Реиш-либеро)
Старши треньор: РЕНАН ДАЛ ЗОТО
ЕГИПЕТ: Ахмед Шафик 8, Хишам Еуаис 6, Хосам Абдала 2, Ахмед Афифи 1, Мохамед Селиман 1, Абделрахман Абуелела 1 - Ахмед Мохамед-либеро (Рашад Атиа, Ахмед Ел Сайед, Мостафа Абделрахман 1, Омар Хасан 1, Абделрахман Сеуди 6, Ахмед Омар 2, Мохамед Хасан-либеро)
Старши треньор: ГИДО ВЕРМЮЛЕН.
 Снимки: Емона Цончева, Sportal.bg