Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг

...

Григор Димитров се класира за втория кръг на „Ролан Гарос“ с трисетова победа над Ковачевич

Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на Откритото състезание на Франция.

Поставеният под номер 10 в генералната ранглиста Димитров преодоля първия кръг на втория за годината шампионат от Големия шлем след трисетов триумф над американеца Александър Ковачевич с 6:4, 6:3, 6:4. Срещата, която бе първа сред двамата тенисисти, продължи час и 58 минути игра, съобщи Българска телеграфна агенция.

Димитров и Ковачевич пласираха по 8 аса в мача, а българинът направи 35 печеливши удара и единствено две двойни неточности.

Следващият съперник на участващия за 14-а поредна година в главната скица Григор Димитров ще бъде спечелилият от мача сред Фабиан Марожан (Унгария) и кахастанския квалификант Михаил Кукушкин, който следва по-късно през днешния ден.

Най-доброто класиране на българина на „ Ролан Гарос “ е четвърти кръг през 2020-а и 2023 година.

Началото на дуела с Александър Ковачевич бе равностойно до 3:3, само че в седмия гейм при първата точка за пробив в мача изобщо представителят на Съединени американски щати завоюва подаването на Димитров и поведе с 4:3. Българинът обаче бързо върна пробива откакто поведе с 30:15 и оползотвори първата си точка за брейк, а по-късно взе задатък от 5:4. В десетия гейм последва втори пробив за Григор Димитров, който показва резултатност, дръпна с 40:15 и затвори сета при 6:4.

Димитров започва втората част със серия от три гейма, показва постоянна игра и задържа преднината си до финалното 6:3 за задатък от 2:0 сета против Ковачевич.

Първата ракета на България в мъжкия тенис реализира пробив за преднина от 3:2 в третия сет, който затвърди за 4:2, само че в осмия гейм Александър Ковачевич поведе с 40:0 и върна пробива, изравнявайки за 4:4. Григор Димитров обаче реагира с два следващи гейма на сметката си и стигна до крайния триумф след 6:4.
Източник: euronewsbulgaria.com