Националът на България за Купа „Дейвис Димитър Кузманов се класира

...

Димитър Кузманов с успех в Португалия

Националът на България за Купа „ Дейвис " Димитър Кузманов се класира за втория кръг на шампионата на червени кортове от сериите „ Чалънджър " в португалската столица Лисабон с награден фонд 44 820 евро.

Кузманов, който през уикенда сполучливо преодоля квалификациите, победи в първия кръг представителя на домакините Федерико Ферейра Силва със 7:5, 6:3. Срещата продължи близо 2 часа и половина, като Кузманов осъществя третия си мачбол.

В първата част българинът имаше преднина от 5:1 гейма, само че позволи равнене на резултата за 5:5. При 5:3 и собствен сервис Мико пропусна и сетбол. В последна сметка сетът отиде на сметката на българина със 7:5. През втората част двамата направиха общо 5 пробива, само че последната дума бе за българина.

Във втория кръг Кузманов ще играе против осмия подложен Жоао Домингеш (Португалия) или французина Бенжамен Бонзи. С триумфа през днешния ден Кузманов си подсигурява 11 точки за международната класация, където е под №298.
Източник: fakti.bg