Националът на България за “Купа Дейвис Александър Лазаров се класира

...

Лазаров се класира за четвъртфиналите в Анталия

Националът на България за “Купа Дейвис " Александър Лазаров се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис на червени кортове в турския курорт Анталия с награден фонд от 15 хиляди $.

Поставеният под номер 4 Лазаров победи Тайо Яманака от Япония в оспорван мач със 7:6(2), 6:7(5), 7:5 по-късно повече от три часа игра.

Българинът навакса закъснение от 2:4 гейма и стигна до триумфа в първия сет с тайбрек.

Втората част мина без пробиви, а в тайбрека Яманака сподели по-здрави нерви и с три следващи разигравания стигна до равнене на резултата.

В решителния трети сет Лазаров пропиля задатък от 3:1 гейма, само че в края осъществя нов брейк, с който победи.

Така той проработи 2 точки за международната класация и 438 $, а за място на полуфиналите ще играе против шестия в схемата италианец Марко Бортолоти.