Поставените под №1 в схемата Габриел Донев и Симон-Антони Иванов

...

Габриел Донев и Симон-Антони Иванов се класираха за финала на двойки в Куршумлийска баня

Поставените под №1 в схемата Габриел Донев и Симон-Антони Иванов се класираха за финала на шампионата на клей в Куршумлийска баня, Сърбия с награден фонд от 15 000 $.

На полуфиналите българите победиха с 6:3, 7:5 аржентинците Шон Хес и Фермин Тенти. Мачът продължи час и три минути.

Донев и Иванов имаха известни компликации единствено във втория сет, в който изоставаха с пробив и трябваше да отразят два сетбола в два поредни гейма. След като обаче изравниха при 5:5, българите записаха осем следващи точки, които им осигуриха втория сет, а с това и мача.

На финала Донев и Иванов ще се изправят или против японците Кейсуке Сайтох и Дайсуке Сумидзава, или против Шимон Килан от Полша и Обрад Марковски от Република Северна Македония.

В конкуренцията на сингъл двамата българи обаче не реализираха сходен триумф и отпаднаха на четвъртфиналите.

Донев отстъпи с 2:6, 1:6 на австралиеца Матю Делаведова, до момента в който Иванов позволи проваляне с 6:4, 4:6, 3:6 от французина Антоан Гибодо.