"Монтана" допусна първата си домакинска загуба в турнира за Купата

...

Цинкарна шокира Монтана в зала „Младост“ /снимки/

"Монтана " позволи първата си домакинска загуба в шампионата за Купата на Адриатическата лига. Възпитаничките на треньора Стефан Михайлов бяха надиграни с 60:58 от първенеца на Словения "Цинкарна " (Целе). Неточният мерник отблизо и далечно разстояние бяха основната причина за провалянето на монтанския отбор, който имаше преимущество само в битката под двата коша.
Домакините играха доста едва до почивката и се пробудиха чак в средата на второто полувреме. 48 секунди преди сирената даже съумяха да изравнят, само че в оставащото време до края на мача не съумяха да поразят коша на противника.
Христина Иванова бе най-резултатна за "Монтана " с 19 точки, Шерийз Уилямс се отличи с дабъл-дабъл - 12 точки и 15 битки. Капитанката на домакините Димана Макариева приключи със скромните за нея 4 точки, само че пък завоюва цели 14 битки.
За победителките Блажа Чех бе най-полезна с 12 точки, по 10 т. означиха Мойца Йеленц и Марта Остоич, като към тях Остоич добави и 10 битки.

"Монтана " – "Цинкарна " (Целе) 58:60 (10-16, 16-19, 19-13, 13-12)

"Монтана ": Виктория Стойчева, Шериз Уилямс 12, Димана Макариева 4, Снежана Аксич 15, Христина Иванова 19 (Изабела Рамона 8, Габриела Николова, Александра Петрова, Евгения Нацкина).

"Цинкарна ": Мийца Йеленц 10, Блажа Чех 12, Маруша Сеничар 3, Снежана Богичевич 9, Марта Остоич 10 (София Гбемутор 5, Зоя Щирн 5, Сара Гарич 4, Ана Нуша Анжич).

Съдии: Надия Пеля, Хасан Байгорич.

Зала: „ Младост “-без аудитория.
Източник: bulnews.bg