Кои са капаните, в които можем да попаднем, когато заплатата

...
Кои са капаните, в които можем да попаднем, когато заплатата
Коментари Харесай

Допълнителни доходи - как да избегнем капаните?



Кои са клопките, в които можем да попаднем, когато заплатата не ни стига и търсим спомагателни приходи поради рецесията?

Темата разяснява в “Нашият ден “ финансовият специалист Стойне Василев :

“Оказва се, че втора работа в България публично имат под 1% от хората, сочи статистика на Национален статистически институт. Близо 90% от приходите на българите идват от заплата, пенсии и обществени помощи. Инвестициите също са под 1% , а  другите източници са към 4%.  В същото време се вършат доста изследвания, които демонстрират, че към 30% е делът на сивата стопанска система в България . “

Допълнителен източник на приходи – какви са компликациите?

“Това, което предлагам, е там, където работим, да се възползваме от варианти за спомагателни планове, което е най-лесното и най-близко до нас. Ако това не е допустимо, можем да потърсим спомагателна работа. Платформите за фрийлансъри да вземем за пример са добра алтернатива за намиране на спомагателни приходи. “

Другото нещо, което можем да вършим, е да организираме някаква дребна комерсиална активност – доста е елементарно човек да си направи онлайн магазин или даже да употребява уеб страниците за разгласи и там да купува и продава.

Още една доста известна активност у нас е така наречен -  Drop shipping - да продаваме без да имаме някаква наличност, като действително стоките се изпращат от различен магазин.

Там обаче би трябвало да преценяме доста деликатно уеб страниците, тъй като с изключение на опциите има и доста компании, които се пробват да вършат някакви лъжливи схеми или не са правилни с заплащанията. Трябва да проверим дали компанията е законна и дали уеб сайтът има и други хора, които изкарват спомагателни приходи от него. “

Инвестициите

“Бих почнал от жилищата, които сега не употребяваме, в някои градове. Да се възползваме от това, което към този момент имаме, тъй като не е толкоз комплицирано да ги отдаваме чартърен. Има компании, които се занимават напълно с този развой.

Преди да помислим за покупка на капиталов парцел, които да отдаваме чартърен, може да помислим за тези, които към този момент притежаваме и стоят празни. Статистиката демонстрира, че даже в София близо ¼ от парцелите са празни.

На второ място, когато решим да ставаме рентиери, отново да си напишем домашното и да потърсим експерти в тази сфера. Въпреки че наподобява елементарно за доста хора, да си купят парцел и да го дават чартърен, това не по този начин. Цените сега порастват и наемите се задържаха на по-ниски равнища, което понижава и доходността. “

Чуйте цялостния диалог в звуковия файл.
Източник: bnr.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР