Германският футболен хегемон Байерн (Мюнхен) победи Барселона с 2:0 у

...

"Байерн" не се трогна от завръщането на Левандовски в Мюнхен

Германският футболен хегемон " Байерн " (Мюнхен) победи " Барселона " с 2:0 вкъщи в най-зрелищното дерби от груповата фаза на Шампионската лига. Мачът беше от втория кръг в група С на най-престижния клубен шампионат в Европа и света и донесе на баварците втори следващ триумф със същия резултат от началото на новия сезон.

Двубоят беше и огромното завръщане на някогашната звезда на мюнхенци Роберт Левандовски, минал през лятото при каталунците. В първия си мач на " Алианц Арена " от този момент полският голмайстор беше опазен от досегашните си съотборници в отбраната на " Байерн ", а в дребното случаи, когато му се откриха чисти положения, се намеси и капитанът на вратата Мануел Нойер.

След доста мощно първо полувреме на " Барса ", в което пропуски с изключение на Левандовски направиха още Гави и Рафиня, а Усман Дембеле имаше искания за неотсъдено нарушаване за дузпа, домакините нанесоха своя удар в границите на първите 10 минути след почивката. Съпротивата на гостите беше пречупена с попадения в разстояние на четири минути на Люка Ернандес (50) и Льороа Сане (54) надлежно след ъглов удар и съвършена контраофанзива.

Очаквайте детайлности!

ШАМПИОНСКА ЛИГА 2022/2023 - II КРЪГ

Група A

" Ливърпул " -  " Аякс " 2:1 (Салах 17, Матип 89; Кудус 27)

" Рейнджърс " -  " Наполи " 14.IX

Класиране: 1. " Наполи " 3 т.; 2. " Ливърпул " 3 т.; 3. " Аякс " 3 т.; 3. " Рейнджърс " 0 т.

Група B

" Порто " -  " Брюж " 0:4 (Жутгла 15-д, Соуа 47, Сков Олсен 52, Нуса 89)

" Байер " (Леверкузен) -  " Атлетико " (Мадрид) 2:0 (Андрих 84, Диаби 87)

Класиране: 1.  " Брюж " 6 т.; 2. " Байер " 3 т.; 3.  " Атлетико " 3 т.; 4. " Порто " 0 т.

Група C

" Виктория " (Пилзен) -  " Интер " 0:2 (Джеко 20, Дъмфрис 70)

" Байерн " (Мюнхен) -  " Барселона " 2:0 (Л. Ернандес 50, Сане 54)

Класиране: 1.  " Байерн " 6 т.; 2.  " Барселона " 3 т.; 3.  " Интер " 3 т.; 4. " Виктория " 0 т.

Група D

" Спортинг " (Лисабон) -  " Тотнъм " 2:0 (Паулиньо 90, Артур Гомеш 90+3)

" Олимпик " (Марсилия) -  " Айнтрахт " (Франкфурт) 0:1 (Линдстрьом 43)

Класиране: 1.  " Спортинг " 6 т.; 2.  " Тотнъм " 3 т.; 3.  " Айнтрахт " 3 т.; 4.  " Олимпик " 0 т.

Източник: segabg.com