Димитър Кузманов записа нова впечатляваща победа и се класира за

...

Мико Кузманов е четвъртфиналист в Прага

Димитър Кузманов записа нова впечатляваща победа и се класира за четвъртфиналите на шампионата по тенис от сериите " Чалънджър " на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 45 730 евро.

Националът на България се наложи с 6:1, 7:5 над поставения под номер 2 в схемата и номер 132 в света Нуно Боргес от Португалия. Срещата продължи час и 26 минути.

В първия кръг Кузманов отстрани с 6:1, 6:3 Илия Марченко от Украйна (бивш номер 49 в международната ранглиста).

Срещу Боргес българинът стартира ослепително и поведе с 5:0 гейма. След това той затвори първата част с 6:1 за 32 минути игра.

Боргес поведе с 4:1 гейма във втория сет, само че Кузманов съумя да изравни за 4:4. Пловдивчанинът проби още веднъж за 6:5, а по-късно на личен сервис затвори мача в своя изгода.

На четвъртфиналите Кузманов ще играе против Максимилиан Мартерер от Германия (№209 в международната ранглиста) или Мартин Крумих от Чехия (№602).