Водачът в световната ранглиста и в схемата в Женева Новак

...

Джокович загуби от Томаш Махач на полуфинал в Женева

Водачът в международната класация и в схемата в Женева Новак Джокович отпадна на полуфиналите. Турнирът е от категория АТП 250.

Сърбинът загуби от чеха Томаш Махач след 4-6, 6-0, 1-6 за два часа и осем минути игра. В хода на мача той даде сигнали, че не се усеща изцяло здрав физически. 23-годишният Махач се класира за първия си край в кариерата.

Сръбският тенисист поведе с 4-1 в първия сет. Той обаче позволи противникът му да направи впечатляваща серия от пет следващи гейма за 6-4. След като получи лекарска помощ Новак Джокович изигра мощен втори сет, който завоюва с безапелационното 6-0.

В третата част Ноле взе първия гейм, само че Томаш Махач още веднъж завоюва шест следващи и завърши дуела.

Новак Джокович ще дойде в Париж за идния Ролан Гарос без нито един край през 2024-ата. Активът му от началото на годината е 14 победи и 6 загуби. Три от тях са на полуфинал, в това число на Australian Open против първенеца.
Източник: flashnews.bg