Британският върховен съд отхвърли въвеждането на полово неутрални паспорти и

...
Британският върховен съд отхвърли въвеждането на полово неутрални паспорти и
Коментари Харесай

Лондон удари шамар на джендърите. Реакцията - вой до небесата

Британският висш съд отхвърли въвеждането на полово неутрални паспорти и сподели, че обозначаването на пола със знака " Х " за ще подрие правна система, която е построена върху ясното разграничение сред мъже и дами, съобщи Ройтерс.

Активистите, които водеха акцията за смяна, нарекоха разпореждането на съда " унизително " и " дехуманизиращо " и означиха, че Англия към този момент е тръгнала по път, друг от този на редица страни, които признават полово неутрални документи.

Кристи Елън-Кейн, която от 1995 година насам се е опитвала да получи паспорт с пол, обозначен с със знака " Х ", вместо с " М " или " Ж ", сподели, че процесът ще бъде обжалван в Европейския съд по правата на индивида (ЕСПЧ) поради нарушаване на правото на цялост на персоналния живот.

Решението на съда, което не е изненадало Елън-Кейн, беше произнесено, откакто през октомври Съединени американски щати се причисли към дузина други страни, измежду които Индия, Австралия и Исландия, издаващи паспорти, в които полът е обозначен с " Х ".

" В Обединеното кралство няма правдивост ", сподели пред Фондация " Томсън Ройтерс " Елън-Кейн, която дефинира себе си като небинарен човек - нито мъж, нито жена, написа Българска телеграфна агенция.

" Не е вярно, че в случай че някой не е нито мъж, нито жена, той е заставен да има неподходящ пол... в своята документи. Това е унизително, това е дехуманизиращо, това е обидно ", съобщи тя.

Председателят на Върховния съд написа в единомислещо взето решение, че задачата на държавното управление за опазване на сигурността, понижаване на разноските и " приемането на координиран метод към въпросите на пола в границите на закона и администрацията са законни ".

В решението се споделя, че няма законодателство, което признава небинарните хора, само че има доста закони, които категоризират хората като мъже или дами.

Съдът декларира още, че Елън-Кейн не е била подложена на тормоз на границите до момента в който е показвала паспорта си, за разлика от френска транссексуална жена, за която Европейски съд по правата на човека откри, че е била дискриминирана тъй като не е могла да промени знака за пол на документите си.

" Може би най-важното е, че няма явно противоречие сред метода, по който жалбоподателката наподобява физически, и означението " Ж " на нейния паспорт ", се споделя в решението на Върховния съд.

Британското министерство на вътрешните работи, което дава отговор за паспортите, приветства решението на съда в позиция, изпратена по имейл.
Източник: standartnews.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР