Българският шампион Левски Лукойл записа първа победа в група „J“

...

Левски Лукойл с първа победа във втората фаза на ФИБА Къп

Българският първенец Левски Лукойл записа първа победа в група „ J “ от втората групова фаза на шампионата ФИБА Къп, откакто довечера се наложи при семейството си на АЛБА Фехервар с 84:80 (18:15; 24:22; 18:20; 24:23).

Христо Захариев беше най-резултатен за „ сините “ – 24 точки, Калоян Иванов и Патрик Рембърт прибавиха по 17 точки, а Никола Маравич и Деян Иванов приключиха надлежно с по 11 и 10 точки.

Марко Филиповити означи 20 точки за гостите, а Алерик Фрийман и Петер Лорант завършиха надлежно с по 14 и 12 точки.

Гостите откриха резултата след тройка на Филиповити, само че незабавно по-късно столичани обърнаха след четири следващи точки на Калоян Иванов, като до края на интервала „ сините “ поддържаха минималната си преднина за 18:15 след първите 10 минути. През втория интервал играта вървеше относително равностойно, като още веднъж играчите на Левски Лукойл използваха по-добре възможностите си и на почивката родния първенец към този момент водеше с пет точки – 42:37.

През второто полувреме гостите пробваха всичко, с цел да стигнат до поврат, като напъните им дадоха резултат при 6:14 минути преди последния съдийски сигнал, когато Лорант означи тройка и АЛБА Фехервар стигна до равенството – 68:68.

Константин Папазов реагира незабавно с няколко смени, което даде резултат и в оставащото време баскетболистите на Левски Лукойл демонстрираха по-висока централизация във значимите момемтни и справедливо се поздравиха с успеха – 84:80.

Левски Лукойл - АЛБА Фехервар 84:80 (18:15; 24:22; 18:20; 24:23)

Левски Лукойл: Аврамов 2, Маравич 11, Мийович 1, Рембърт 17, Робинсън 2 (Д.Иванов 10, К.Иванов 17, Великов, Захариев 24)

АЛБА Фехервар: Бълок 6, Филиповити 20, Фрийман 14, Тот 10, Зено 6 (Кабесас 8, Келър 2, Лорант 12, Перингер 2, Такаш)