България записа първа победа във Волейболната лига на нациите за

...

Родните волейболни национали записаха първа победа в Лигата на нациите

България записа първа победа във Волейболната лига на нациите за мъже, дуелите, от която се играят в Римини (Италия). Воденият от Силвано Пранди отбор разгроми Австралия с 3:0 (25:21, 25:20, 25:20) във втория си дуел от конкуренцията.

Българските волейболисти поведоха с 5:3 след офанзива на Мартин Атанасов. Националите дръпнаха с 8:5 при първото техническо спиране. Ас на Алекс Грозданов направи резултата 10:5. Два следващи аса на Алекс Грозданов и 20:12. Аспарух Аспарухов нападна сполучливо от зона 4 за 23:16. Аспарух Аспарухов изведе България до геймбол при 24:18. България завоюва първата част с 25:21.

Националите поведоха с 8:5 при започване на втория гейм. Тим Тейлър съумя да понижи разликата до 10:11. Мощна офанзива на Цветан Соколов от зона 2 - 12:9. Мартин Атанасов нападна технично за 14:11. Алекс Грозданов записа нов са за 15:11. Ас и на Мартин Атанасов след сервис изпълнен със 113 км в час докара до 18:14. Атака на Цветан Соколов по правата от зона 2 направи резултата 22:18. Ас на Аспарух Аспарухов и 23:18. Бразилският ментор на Австралия Маркос Миранда взе спиране. Националите стигнаха до геймбол при 24:20. Мощна офанзива на Цветан Соколов по правата от зона 2 донесе триумфа на България във втората част 25:20.

Стефан Чавдаров размени Николай Къртев. Българските волейболисти поведоха с няколко точки и при започване на третата част. Възпитаниците на Силвано Пранди дръпнаха с 4 точки при 10:6. Страхотна игра в отбрана на либерото Владислав Иванов даде опция на Мартин Атанасов да приключи сполучливо офанзива от зона 4 за 11:6. Ас на Георги Сеганов и второто техническо спиране пристигна при 12:6. Аспарух Аспарухов нападна сполучливо от зона 4 за 14:8. Алекс Грозданов направи резултата 16:10 с офанзива през центъра. Единична офанзива на Стефан Чавдаров и 20:15. България стигна до мачбол при 24:18. Цветан Соколов донесе победната точка на България за 25:20 в третата част и 3:0 гейма.
Източник: fakti.bg