Ювентус записа четвъртия си успех в последните пет мача в

...

Роналдо вкара хеттрик и на Каляри, но можеше да бъде изгонен още след първия гол

Ювентус записа четвъртия си триумф в последните пет мача в Серия " А ".

" Бианконерите " се постановиха с 3:1 при визитата си на Каляри, в дуел от 27-ия кръг на шампионата на страната.

" Старата госпожа " е с мач по-малко, което на този стадий към момента въздейства върху краткотрайното класиране.

Герой за Юве и през днешния ден беше Кристиано Роналдо. Португалската мегазвезда вкара и трите попадения за състава си, само че имаше и заплаха да бъде изпъден.
 Снимка 522847
Източник:

В 10-ата минута Роналдо извърши един от специалитетите си, отигравайки с глава много високо центриране в полето на противника.

Малко по-късно обаче, в битка за топката, изрита вратаря на противника. Първоначално изглеждаше, че го е блъснал в тялото, само че повторенията демонстрираха, че по-скоро става дума за контакт и с главата на стража.

Въпреки това Кристиано получи единствено жълт картон, за което от скамейката на домакините претендираха дълготрайно.

В 25-ата минута португалският водач на гостите вкара и дузпа, която самият той създаде.

Малко преди почивката още веднъж Роналдо бе в центъра на събитията, като получи добър пас и реши да го отиграе неотложно, реализирайки извънредно попадение.
 Снимка 522855
Източник:

Джовани Симеоне вкара почетното попадение след 61 минути игра, само че това беше всичко за Каляри в срещата.

Така Ювентус е с точка зад втория в класирането Милан, като в този миг и двата отбора са изиграли по 26 дуела, само че по-късно през днешния ден " росонерите " играят с Наполи.

Каляри заема 17-ата позиция в таблицата.