Отборът на Ювентус спечели за рекорден 15-ти път Купата на

...

Сезонът е спасен! Ювентус спечели Купата на Италия

Отборът на Ювентус завоюва за рекорден 15-ти път Купата на Италия. Селекцията на Масимилиано Алегри " избави " посредствената си акция с втория по значителност трофей на Ботуша, побеждавайки с минималното 1:0 шлагера Аталанта. Битката за трофея се организира на стадион " Олимпико " в Рим.

Торинци изиграха мача в типичния си жанр, залагайки на здрава защита и контраатаки, като не разрешиха на противника си да насочи нито един прецизен удар, въпреки бергамаските да владееха повече топката и да не спираха да нападат.

Героят на вечерта пък бе Душан Влахович. Сърбинът осъществя единствения гол в мача още в 4-тата минута и по този начин донесе успеха на своя отбор, който въпреки всичко ще приключи сезона с трофей във витрината си.

Още едно негово попадение бе анулирано поради доста тънка засада, а и двата отбора треснаха и по една греда.

До единствения гол във финала се стигна, откакто в 4-тата минута Андреа Камбиазо подаде съвършен пас на скорост за Душан Влахович, който се отскубна зад отбраната и невъзмутимо осъществя.
 Изненада: Лука Модрич може да заиграе в Серия
Изненада: Лука Модрич може да заиграе в Серия " А "