Гергана Топалова постигна страхотна победа и се класира за четвъртфиналите

...

Гергана Топалова се класира за четвъртфиналите на тенис турнир в Загреб след фамозна победа

Гергана Топалова реализира страхотна победа и се класира за четвъртфиналите на сингъл на шампионата в хърватската столица Загреб с награден фонд 60 хиляди $.

Българката победи с 6:4, 7:6(4) №2 в схемата и №128 в международната класация Яна Фет от Хърватия. Срещата продължи 94 минути.

Топалова изостана с 2:0 при започване на мача, само че съумя да изравни за 2:2. След това двете тенисистки си размениха по още един пробив до 4:4. Българката поведе с 5:4 и след нов пробив завоюва първия сет с 6:4.

Във втората част Топалова още веднъж наваска ранен пробив, а при 5:4 отрази сетбол при сервис на Фет. Българката поведе с 5:1 в тайбрека и го завоюва със 7:4 точки.

За място на полуфиналите Гергана ще играе против №167 в международната класация Мартина Капуро Таболта от Аржентина.