Виктория Томова записа втора победа в квалификациите на турнира по

...

Вики Томова записа победа в квалификациите в Доха

Виктория Томова записа втора победа в квалификациите на шампионата по тенис на твърда настилка в Доха, Катар и е единствено на още един триумф от място в главната скица.

Първата ракета на България при дамите водеше с 3:6, 7:6(4), 2:1 и пробив против Лорън Дейвис, когато американката се отхвърли поради травма. Двубоят продължи повече от два часа, когато 49-ата в международната класация Дейвис приключи присъединяване си.

В първия сет Дейвис взе първите три гейма, Томова изравни за 3:3, само че последваха нови три за американката, която поведе в резултата.

Във втория сет Дейвис още веднъж поведе с пробив и даже сервираше за мача при 5:4, само че Томова сподели невероятна резистентност и върна пробива в последния вероятен миг. Българката поведе с 5:0 точки в тайбрека и изравни сетовете след 7:4 точки.
Източник: novsport.com