Вердер Бремен победи с 2:1 Шалке в мач от 13-ия

...

Вердер закотви Шалке на дъното в Бундеслигата

Вердер Бремен победи с 2:1 Шалке в мач от 13-ия кръг на немската Бундеслига. Българският национал Илия Груев-младши игра 67 минути за „ бременските музиканти “, само че напусан терена приндително за сметка на Криситян Грос.

С трите точки против „ кралскосините “ тимът на българина се изкачва краткотрайно на седмото място. Вердер е с 21 точки и една по-малко от Република България Лайпциг.

При промяната на българина неговият тим водеше с попадение на Никлас Фюлкруг след половин час игра. Марвин Дукш пък вкара още един гол в 76-ата минута, а Шалке понижи в края посредством Доминик Дрекслер.

Гостите от Гелзенкирхен не стигнаха до повече попадения и позволиха девето проваляне в 13 мача. Те са последни с шест точки и пет по-малко от първия над чертата на изпадащите Щутгарт.