Промяна в състава на Смесената българо-македонска комисия възнамерява да предложи

...
Промяна в състава на Смесената българо-македонска комисия възнамерява да предложи
Коментари Харесай

Османи ще предложи на София промяна в състава на Смесената историческа комисия

Промяна в състава на Смесената българо-македонска комисия има намерение да предложи външният министър на Република Северна Македония Буяр Османи.

" Склонен съм да предложа да влезем в диалог за възможна смяна в метода на работа, а за какво не и структурата и състава на Смесената историческа комисия, разяснява етническият албанец в изявление пред Българска национална телевизия в навечерието на утрешната аудиенция на българския министър председател Кирил Петков в Скопие. Такава възможна смяна няма да е обвързана с съответни периоди за резултати, посочи той.

" Не беше толкоз ясно обяснено на хората в Република Северна Македония, че не преговаряме за идентичността и езика ", разяснява още Буяр Османи.

Това е първото изявление на северномакедонския посланик №1 след клетвата на новото държавно управление в югозападната ни съседка.

Първият посланик на Скопие посочи, че връзките сред двете страни не трябва да влязат в положение на замразен спор.

Българският министър председател Кирил Петков ще се срещне с новото държавно управление на Димитър Ковачевски безусловно в първия му работен ден, изяснява външният министър на страната Буяр Османи.

Двете страни ще беседват за стопанска система, инфраструктура, транспортна и енергийна съгласуваност.

Буяр Османи счита, че във влошаващата се среда на Балканите Република България и Република Северна Македония не трябват да оставят още нерешени проблеми в района.

Османи припомня, че точно България повдигна въпроса за евроинтеграцията на Западните Балкани през 2018 година

Коментирайки настояването за включването на хората с българско съзнание като държаватворен напод в Конституцията на Република Северна Македония, Буяр Османи счита, че страната му е известна с огромните групови права на другите народности, които дава.

Специални институции, записани в Протокола Пет плюс едно, по който двете страни работят от месеци, може да наблюдават за приказвам на омразата и от двете страни.

" Ние не сме към този момент в съюз с Югославия, а желаеме да влезем в съюз с България. Всички въпроси в отношението ни към България, останали от югославско време, би трябвало да се поправят ", счита външният министър на РСМ ", съобщи Османи.
Източник: dir.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР