Пари Сен Жермен победи Монпелие с 4:0 в мач от

...

Атаката на ПСЖ се развихри за успех над Монпелие

Пари Сен Жермен победи Монпелие с 4:0 в мач от 37-ия кръг на Лига 1. Лионел Меси означи два гола за парижани, а сънародникът му Анхел Ди Мария и Килиан Мбапе също бяха точни.

Още в 6-ата минута Лео Меси откри резултата с удар в в долния десен ъгъл на противниковата врата. Аржентинецът удвои головата си сметка в 20-ата минута след нова асистенция на Килиан Мбапе.

Анхел Ди Мария овладя отбита топка в наказателното поле, с цел да направи резултата 3:0 в 26-ата минута.

Килиан Мбапе стреля в дясната греда, само че през втората част съумя да запише името си измежду голмайсторите. Французинът се разписа от дузпа след нарушаване на Арно Суке, точно против нападателя на столичани.

Преди последния съдийски сигнал Анхел Ди Мария още веднъж прати топката в противниковата врата, само че попадението му не бе зачетено поради засада.

ПСЖ заема лидерската позиция в класирането с актив от 83 точки. Монпелие е 13- и в подреждането с 43 пункта.