"Монтана" победи "Славия" с 88:51 в среща от Х кръг

...

Три баскетболистки на Монтана с дабъл-дабъл при успеха над Славия

"Монтана " победи "Славия " с 88:51 в среща от Х кръг на „ А “ група, първа тройка, играна в столичната зала „ Триадица “.
Гостите взеха решение изхода от мача още преди почивката, на която се отдръпнаха с преднина от 26 точки - 49-23. През третата част задатъкът им набъбна и треньорът Мануел Марков даде късмет на всички девойки от пейката.
След седмица е дербито с "Берое ", като триумфът в него ще има психически резултат преди стартирането на плейофите за купата.
Марая Кинг бе най-полезна за "Монтана " с 22 точки и 14 битки, с 20 точки, 12 асистенции и 5 битки се отличи Санта Окоцките-Балткоиене. С дабъл-дабъл 11 т. и 11 битки се включи от пейката Александра Петрова.
За домакините най-резултатна бе Виолета Григорова 11 т., Валентина Горанова приключи мача с 10 т.

"Славия " – "Монтана " 51:87 (9-26, 14-23, 9-23, 19-15)

"Славия ": Виолета Григорова 11, Валентина Веселинова 8, Мина Василева 7, Мария Светославова 1, Вероника Джикова-кап. 4 (Валентина Горанова 10, Патриция Балова 9, Йоланда Косса 1, Дарина Кочева). Треньор: Георги Божков.

"Монтана ": Санта Окоцките-Балткоиене 20, Марая Кинг 22, Габриела Николова 5, Христина Иванова 14, Димана Макариева-кап. 6 (Александра Петрова 11, Евения Нацкина 4, Кристиана Борисова 3, Борислава Денчева 2, Йоана Иванова, Симона Стоянова). Треньор: Мануел Марков.

Съдии: Владимир Занев, Татяна Вълчева, Моника Вичева.

Зала: „ Триадица “-30 фенове.
Източник: bulnews.bg