Юношеският национален отбор на България до 15 г. затвърди добрите

...

Нова победа за България U15 над Румъния

Юношеският народен тим на България до 15 година затвърди положителните усещания и реализира втора победа (2:1) в границите на 3 дни над връстниците си от Румъния. Приятелският дуел се игра на главния терен в Национална футболна база „ Бояна “ и бе излъчен директно в YouTube канала на БФС. Днес отборът ни можеше да се поздрави и с още по-изразителен триумф, защото изцяло надигра състава на северната ни съседка.„ Лъвчетата “ притиснаха противника още първоначално и небрежно взеха добра преднина. В 9-тата минута капитанът Кристиян Горянов бе прецизен от дузпа, а малко по-късно – след чудесно проведена офанзива, топката попадна у Марто Бойчев, който с акуратен изстрел от границата на наказателното поле направи 2:0. До почивката българският отбор продължи да диктува темпото и можеше да доближи и до трето попадение.През втората част селекционерът Калоян Георгиев предприе много промени, само че това не се отрази на съотношението на силите. България продължи да нападна и да основава голям брой положения пред Чиобану, само че шансът изневери на нашите момчета. При една от редките си контраатаки Румъния съумя да понижи посредством Тамеш в 64-тата минута, само че за повече от втора почетна загуба гостите нямаха сили.Съставът на България: 12. Алек Коцев (41 – 1. Иван Кехайов), 2. Мартин Портарски (77 – 22. Николай Илчев), 4. Симеон Турлаков (57 – 21. Самуил Барабанов), 5. Николай Любомиров, 20. Радослав Караманов (41 – 3. Никола Ставрев), 17. Стефан Крумов, 14. Виктор Илиев (48 – 6. Никола Кръстев), 10. Кристиян Горянов (77 – 16. Младен Петков), 11. Георги Стефчов (41 - 8. Димитър Челебиев), 9. Марто Бойчев (48 – 13. Александър Георгиев), 19. Мартин Величков (27 – 7. Виктор Караджов).Селекционер: Калоян Георгиев.

--> -->      Източник: novsport.com