Волейболистките на Марица Пловдив грабнаха златните медали в женското първенство

...

Волейболистките на Марица са шампионки на страната за четвърти пореден сезон

Волейболистките на Марица Пловдив сграбчиха златните медали в женското състезание за четвърти следващ сезон след триумф над Левски с 3-0 във втория дуел от финалния плейоф в Националната лига. Маричанки завоюваха обособените елементи в столичната зала "Сиконко" с 25:13, 27:25 и

Интрига в мача имаше единствено във втория гейм, в който столичанки имаха преднина от 24:22, само че не съумяха да оползотворят преднината си, до момента в който гостенките осъществиха първия си геймбол в тази част.

Волейболистките на треньора Иван Петков завоюваха и първата среща в Пловдив с 3:0 (25:23, 25:18, 25:23) и по този начин не се стигна до трети мач за установяване на спечелилия, а шампионките от последните три сезона ще се завърнат в "града под тепетата" с четвъртата си поредна купа. Днешната победа бе 57-а поредна в шампионата за тима на Марица и пети дуел сред "жълто-сини" и "сини" през този сезон. Пловдивчанки завоюваха и предните четирите мача до момента – два от постоянния сезон в НВЛ, един край за Купа България и първата среща от актуалната крайна серия, която към този момент е в историята. В случай на победа на Левски през днешния ден щеше да се играе трети мач в сряда в Пловдив. /БГНЕС
Източник: bgnes.com