Волейболистите на Славия, водени от Северин Димитров спечелиха приятелския четиристранен

...

Славия спечели юбилейния турнир в Горна Малина

Волейболистите на Славия, водени от Северин Димитров завоюваха приятелския четиристранен шампионат с тимове от Висшата лига, който се организира в Горна Малина. Надпреварата бе по случай 30-годишният празник на ВК Звездец и 40 години от Община Горна Малина с 14 обитаеми места, като събра едни от най-силните отбори във втората ни група.

Участниците бяха разграничени авансово в две двойки, като в първия ден се играха полуфинали. В първия мач отборът на Славия надигра Виктория Волей (Пловдив) 3:1 (23:25, 25:19, 25:22, 25:18) и се класира за край. Във втория дуел от програмата представителите на Звездец, водени от Иван Генков победиха Сливнишки воин (Сливница) с 3:0 ( 25:23, 25:18, 25:20) и зарадваха почитателите си, като също продължиха на край.

В разногласието за първото място „ белите “ надиграха Звездец с 3:1 (13:25, 25:13, 25:23, 25:19) и завоюваха шампионата и Купата. Представителите на домакините приключиха на втора позиция.

Волейболистите на Звездец приключиха на втора позиция в юбилейния шампионат, на който бяха домакини

В дребния край отборът на Виктория Волей се наложи над Сливнишки Герой с 3:2 (23:25, 26:28, 25:16, 32:30, 15:10) и заеха трето място в крайното класиране, а съставът от Сливница оформи четворката в крайното класиране.

Волейболистите на Виктория Волей надиграха Сливнишки воин и завършиха на трета позиция в крайното класиране

Крайно класиране в шампионата:
Славия (София) Звездец (Горна малина) Виктория Волей (Пловдив) Сливнишки воин (Сливница)

Организаторите бяха подготвили и самостоятелни награди, като те бяха връчени персонално от кмета на Горна Малина инж. Ангел Жиланов.

Ето отличените състезатели:

Най-добър разпределител: Денислав Александров (Звездец)

Най-добър нападател – Илиян Преспов (Славия)

Илиян Преспов от Славия бе отличен с самостоятелна премия за най-хубав нападател на шампионата

Най-добър централен блокировач: Стивън Димитров (Славия)

Най-добро либеро: Владислав Лукаревский (Виктория Волей)

Най-перспективен състезател : Ерик Стоев (Сливнишки герой)