Воденият от Жозе Моуриньо отбор на Тотнъм Хотспър не допусна

...

Тотнъм размаза осмодивизионния Марийн и е напред за ФА Къп

Воденият от Жозе Моуриньо тим на Тотнъм Хотспър не позволи никаква изненада и съкруши с 5:0 във визитата си играещият в осмото равнище в британската футболна пирамида ФК Марийн. „ Шпорите” не оставиха никакви подозрения за сериозната си класа против отбора от Мърсисайд и четири от головете паднаха през първата част. Хеттрик за лондончани осъществя Карлос Винисиус, а другият гол през първата част бе дело на Лукас Моура от фаул. Резервата Алфи Дивайн пък вкара петия гол след тъкмо час игра, оформяйки крайния резултат на „ Росет Парк”.

Срещата бе историческа заради фактът, че това е най-голямата разлика сред два клуба в най-стария футболен шампионат – 165 места. На стадиона нямаше последователи поради пандемията от ковид, само че вместо това тимът на Марийн продаде над 23 хиляди " виртуални билета " след акция през обществените мрежи.

Абсолютно резонно още през цялото време Тотнъм завзе самодейността при визитата си, а след шест минути Песант му се наложи да отразява удар на Деле Али от границата на наказателното поле и улови топката. В 20-ата минута обаче Марийн нацели напречната греда на Тотнъм. Кенгни пое топката в центъра и потегли към вратата на " шпорите ". Играчът бе посрещнат от двама футболисти в тима на Моуриньо и реши да насочи удар от отдалеченост с левия крайник, а топката се отби в напречната греда на Джо Харт.

Това бе сигнален сигнал за лондончани и те след три минути вкараха първия си гол. Гостите проведоха нахлуване през средата, а Деле Али центрира към Карлос Винисиус. Бразилецът не съумя да овладее топката пред вратаря, само че след два рикошета в краката му някак я спря и я вкара с доста мощност за 1:0.

В 26-ата минута Жедсон Фернандеш насочи мощен удар с десния крайник, само че топката се спря в трибуната с козирка зад едната врата на домакините. След половин час игра хората на Моуриньо вкараха втори гол. Деле Али даде дълъг пас в наказателното поле за присъединилия се в нахлуване Мат Дохърти. Десният бек стреля от въздуха към вратата, а Песант отрази топката, която обаче наново отиде в Карлос Винисиус, който вкара втория си гол с удар от аутлинията.

Само минута по-късно Тотнъм вкара трети гол, откакто Лукас Моура стреля доста мощно от директен свободен удар, а шутът бе неспасяем за стража на " моряците - 3:0.

Домакините проведоха скоростно нахлуване отдясно, откакто Хюз подаде паралелен пас пред наказателното поле на Тотнъм към Джойс. Той стреля с левия крайник, само че Джо Родън с тялото си блокира удара на Джойс. Класата на Тотнъм си пролича още веднъж в 36-ата минута. Тогава Деле Али разигра с Дохърти, а защитата на домакините не се оправи добре след паса на Уайт към британеца. Топката се озова в Карлос Винисиус, който с техничен удар с левия крайник прати топката за четвърти път във вратата на Марийн.

Домакините стартираха нападателно втората част, само че в 53-ата минута Тотнъм можеше да осъществя и пети гол. Винисиус получи в наказателното поле и стреля от въздуха, само че топката прелетя над вратата. В 60-ата минута гостите вкараха гол №5 в сметката си. Тогава Моура видя Алфи Дивайн в наказателното поле, а 16-годишният младеж на " шпорите " насочи доста мощен изстрел сред двама бранители и вратаря, с цел да вкара за 5:0.

В 69-ата резервата Гарет Бейл насочи мощен удар от свободен удар, само че Песант мазета в корнер, от който се видя блокиран удар на Жедсон. Срещата продължи в положително движение за двата тима, като Тотнъм продължи да упорства с играта си, само че съществени положения пред вратата на Песант нямаше.
Източник: fakti.bg