Вицешампионът Монтана 2003 надигра Локомотив София с 88:27 (24:8, 25:5,

...

Монтана не пожали Локо София

Вицешампионът Монтана 2003 надигра Локомотив София с 88:27 (24:8, 25:5, 16:10, 23:4) като посетител в столицата в среща от деветия кръг в шампионата на България по баскетбол за дами. Победата бе осма от 10 мача за Монтана 2003, който заема второ място във краткотрайното класиране. Локомотив София е пети с актив 3-7. Срещата бе последна от първия стадий на шампионата, защото мачовете от десетия кръг към този момент се изиграха.

Гостите изцяло превъзхождаха по-неопитния си съперник, а баскетболистките на Локомотив София съумяха да стигнат до двуцифрен актив от точки само в третата четвърт. На почивката резултатът бе 49:13, а след трета част – 65:23. Най-голямата разлика доближи 63 точки.

Анджелика Митрашинович бе най-резултатна за Монтана 2003 с 19 точки, 5 битки и 3 асистенции, а Валерия Алексиева добави 14 точки. За гостите не игра Моник Рийд.

За Локомотив София Мина Василева приключи с 9 точки и 2 битки.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.