Въображението на читателя често се оказва бедно, за да разтълкува

...
Въображението на читателя често се оказва бедно, за да разтълкува
Коментари Харесай

Предозиране: Висше училище съблазнява кандидат-студенти с джип и екскурзии

Въображението на читателя постоянно се оказва оскъдно, с цел да разтълкува посланията на ръководещите, партиите, държавните институции или пиари. Рубриката на " Дневник " " Предозиране " стартира със събиране на парадоксите на посланията на ръководещите, партиите, държавните институции или техните пиари в хода на предизборната акция през 2014 година, само че продължава и по-късно с нови сюжети, в това число и отвън политиката. Следва оферта от Висшето учебно заведение по агробизнес и развиване на районите в Пловдив към кандидат-студентите. На тях се дава опция да вземат участие в лотария за джип и други по-малки награди като смарт телефони, 7-дневни почивки, таблет и така нататък, заяви уеб сайтът " Медиапул ".

Банер с предлагането е оповестен на уеб страницата на висшето учебно заведение. Там е поместено и особено послание на ректора проф. Димитър Димитров, в което той акцентира преимуществата на образователното заведение и споделя за томболата.

" Дневник " разгласява без редакторска интервенция обръщението на ректора:

УВАЖАЕМИ КАНДИДАТ-СТУДЕНТИ,

Най-сигурният метод да се ориентирате дали да следвате или не в обещано висше учебно заведение е да попитате студентите, които към този момент се образоват там. Нашите изследвания демонстрират, че съвсем всички наши кандидат-студенти са желали информация от свои съученици, родственици, другари, съседи, които към този момент учат във Висше учебно заведение по агробизнес и развиване на районите, и по този сигурен метод те са решили да се насочат към ВУАРР.

През 2017 година ВУАРР празнува 25-годишнина. Юбилейната година ще донесе на 25 студенти – първокурсници специфични щастливи бонуси, които ще се изтеглят от факултетните номера: джип,7-дневни почивки, смарт телефони, айфони, преносими компютри, таблети. Щастливците ще научат за своя късмет на своя първи студентски празник 8 декември 2017 година, когато ще се изтеглят номерата на късметлиите.

Дипломираните висшисти при нас се осъществят в ръководството на общините, туризма, финансовите институции, счетоводните къщи, банките, ръководството и стопанската система на агробизнеса, ръководството на осведомителните системи, като систематични админи, ръководство на планове, маркетинг и реклама, ръководство на човешките запаси, артмениджмънт, интернационален бизнес.

Разбира се, към този момент има наши ученици, които са народни представители, кметове на общини, ръководители и специалисти в държавни и общински структури, зам. министри. Няма единствено регистрирани безработни.

Международната сертификация по ISO 9001:2015 дава гаранция за престижа на академичната институция. Редовно провежданите акредитационни процедури от Националната организация за оценяване и акредитация при Министерски съвет на Република България подсигуряват легитимността на всички издавани университетски документи, в това число европейска тапия.

ВУАРР е пълновръстен член на Европейската асоциация на институции във висшето обучение (EURASHE) и Вишеградската асоциация на университетите (VUA).

ВУАРР има акредитации за научната и просветителна степен " лекар ".

За да се осъществя човек в българската икономическа среда, той безусловно би трябвало да приключи нашето висше учебно заведение. Тук студентите научават освен общоприетите пакети от познания, само че и тънкостите, характерните особености и слабостите в публичните действителности. Какви са тайните на триумфа? Нашите съперници желаят да узнаят формулите:
" Чух, и забравих, видях, и запомних, направих, и разбрах! "
" Толкова доктрина, колкото е нужна за практиката! "
" В науката, бизнеса и изкуството има място за този, който каже нещо ново! "
" Бизнесът е за смелите и предприемчивите! "
" Да бъдем играчи, а не ентусиасти! "
Тези правила не разрешават на студентите да се прозяват по време на лекции.
А същинските секрети ще научат единствено нашите студенти.

Нашето висше учебно заведение е единственото, което през цялото време до ден сегашен изследва студентските отзиви за преподавателите посредством анонимни анкети. Така ректорът подсигурява най-хубавата селекция на университетския състав и отстранява носителите на бездарие и досада.

Ето за какво в Рейтинговата система имаме най-високи оценки в България по индикаторите качество на образователния развой и задоволство на студентите от образователната среда.

Участието на преподаватели, чиновници и студенти в културните събития е най-активно.
Ние се гордеем с нашите бакалаври, магистри и доктори и те се гордеят със своето висше учебно заведение. Работодателите с подготвеност ги одобряват на работа.
Пожелавам триумф на смелите, работливите и предприемчиви кандидат-студенти!

Пловдив, февруари 2017 година
РЕКТОР: АКАД. ПРОФ. Д. ДИМИТРОВ
Източник: dnevnik.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР