Валенсия сложи край на изключително негативната си серия от седем

...

Ранен гол спечели три точки за Валенсия

Валенсия постави завършек на извънредно отрицателната си серия от седем мача без победа и взе първата си победа от началото на 2022-а година, откакто се поздрави с минимална победа с 1:0 в гостуването си на Майорка в дуел от 26-ия кръг на Ла Лига.

Единственото попадение в дуела бе дело на Габриел Паулиста още в четвъртата минута. Бранителят откри резултата още в 4-ата минута след акуратен удар отвън наказателното поле, който рикошира в горната греда и влетя в мрежата, в интерес на гостите.

В продължението на дуела пък някогашният полузащитник на Барселона Илаиш Мориба бе изпъден за настъпване на съперник от Майорка. Освен това в последните секунди на мача двама индивида от скамейката на домакините бяха изгонени двама индивида за бурни реакции на отсъждания на съдията на дуела.

С тази победа “прилепите” са на 9-о място в класирането с 33 точки, а днешният им съперник Майорка са на 16-о място с 26 точки.
Източник: fakti.bg