Турнирът за Купата на Франция по футбол затвърди репутацията си

...

Третодивизионен тим изхвърли Бордо за купата

Турнирът за Купата на Франция по футбол затвърди репутацията си на конкуренция на изненадите, откакто още първият мач от 1/16-финалите сервира сензация. В него третодивизионния По в профил елитния Бордо с 3:2 след продължения, в постоянното време 2:2. Двубоят започна  с гол за По на сенегалеца Мустафа Нам в 23-ата минута. Бордо изравни благодарение на Джош Маджа 4 минути преди края на първата част. Равенството обаче се резервира единствено 120 секунди, защото в Янкуба Джарджу още веднъж състава на По напред. Никола дьо Превил осъществя за 2:2 9 минути преди края на постоянното време и прати мача в продължения. В тях По стигна до сензационния триумф с помощта на попадение на Ламин Гай в 117-ата минута.