Токио. Отборът на Мексико победи Франция с 4:1 в първия

...

Футболистите на Мексико победиха Франция с 4:1 в Токио

Токио. Отборът на Мексико победи Франция с 4:1 в първия мач по футбол на Олимпийските игри в Токио. Мексиканците поведоха в 17-та минута с гол на Алекс Вега. В 55-та минута латиноамериканците удвоиха задатъка си, като този път прецизен бе Себастиан Кордоба. Франция понижи в 70-ата минута с гола на Андре-Пиер Жиняк. Малко по-късно Карлос Антуна усили преднината на Мексико на 3:1, а крайният резултат - 4:1 оформи Едуардо Агуире.

Междувременно Испания стъпи изкривено още на старта на шампионата в Токио. Испанците, измежду които играха куп звезди от завършилото Европейско състезание, направиха 0:0 с Египет. Свидна жертва стана Дани Себайос, който получи контузия в глезена, откакто беше настъпен от противник, а по-късно напусна наложително терена. Въпреки основаните положения нямаше кой да разпечата вратата на Египет. В тима личат имената на вратаря Симон, Пау Торес, Миранда, Мингеса, Себайос, Педри, Асенсио, Оярсабал и Олмо.

В групата са още тимовете на Аржентина и Австралия.

Футболният шампионат продължава до 7 август.
Източник: focus-news.net