Шампионът Лудогорец започна със стряскаща победа контролните си мачове по

...

Лудогорец стартира контролите с 12 гола

Шампионът Лудогорец стартира със стряскаща победа контролните си мачове по време на лятната си подготовка. На терена в комплекс „ Царско село ” отборът на Стойчо Стоев разруши с 12:1 третодивизионния отбор на Надежда Доброславци. Новите попълнения на разградчани Мавис Чибота и Дан Битон направиха своите неофициални дебюти със „ зелената ” фланелка, като първият се отличи с две асистенции и пропусната дузпа, до момента в който Битон реалзиира гол и асистира на Димо Бакалов за едно от четирите му попадения в срещата.

През първото полувреме футболистите на Стойчо Стоев бяха много „ спестовни ” и вкараха единствено три гола, дело на Джоди Лукоки и Якуб Швиерчок, а защитник на Надежда си вкара автогол. Новото попълнение Мавис Чибота пропусна да вкара първото си попадение с фланелката на новия си отбор, откакто не съумя да осъществя от бялата точка. През втората част паднаха нови цели 10 гола, като едно от тях – последното, бе във вратата на разградчани. То пристигна от дузпа в последните минути на контролната среща. Димо Бакалов се отличи с четири попадения, до момента в който Вандерсон вкара хетрик. Новото попълнение Дон Битон ознаменува неофициалния си дебют с гол, вкарвайки минути, откакто се появи на терена.

Тази среща към този момент е единствената за разградчани на родна земя. В неделя, 16 юни, тимът отлита за Австрия, където ще протече главната част от предсезонните тренировки. На австрийска земя „ орлите ” имат планувани 4 инспекции – против словенския Триглав, първенеца на Азербайджан Карабах, първенеца на Украйна Шахтьор Донецк и румънския Ботошани.
Източник: standartnews.com