По ред причини е размита вътрешната структура на българските организации.

...
По ред причини е размита вътрешната структура на българските организации.
Коментари Харесай

Харалан Александров: Радев би могъл да е конкурент на Нинова за лидерското място в БСП

По ред аргументи е размита вътрешната конструкция на българските организации. В момента се ориентираме по формата. Това съобщи общественият антрополог Харалан Александров в студиото на „ Панорама “ по Българска национална телевизия.

Политологът Страхил Делийски сподели, че българските партии не са в добра кондиция: „ Няма българска политическа партия, която да каже, че може да артикулира огромни разломи в обществото и че е достоверен бранител на обществен интерес. “

Има опит за ясно полагане на границите и отделяне на явен облик съгласно двамата анализатори. Те дефинираха кандидатурата на президента Радев като мощен ход: „ Той поема водачеството по личната си номинация. “

Това е символен акт на делене на положително и зло съгласно Делийски, само че той вижда механически проблем: „ Какво ще се случи като го забележим да връзки мандат на тези, които назовава „ зло “? “

Според Александров този ход на президента има опция да внесе напрежение сред него и Българска социалистическа партия, тъй като Радев би могъл да бъде съперник на Корнелия Нинова за лидерското място в партията.

Голямата драма на опозицията е, че тя споделя себе си през борбата с Борисов. Българското общество има потребност от положителен политически роман, безапелационен бе Делийски. Той добави, че опозицията споделя единствено „ не “, само че не и „ да “. Трябва роман, който да изясни каква България ще има след Борисов.

Александров разказа годината като гореща в политически проект: „ Нужно е обединяване, с цел да бъде надвит Борисов. “ Единственото друго от настоящето е отрицанието на Борисов съгласно обществения антрополог: „ Общият знаменател сред опозицията е омразата към ГЕРБ. “

Делийски проучва политическата обстановка като неспособност за политически разговор: „ Ниското доверие в институциите значи, че те не могат да контролират публичните ползи. “. Според него за по-голяма част от гласоподавателите политиката е далечно и дистанцирано поле: „ Това не е от през вчерашния ден. Проблемът е, че политическият хайлайф не схваща личният си интерес по тази тематика. За да бъде хайлайф, той би трябвало да запази себе си. “
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР