Отборите на Торино и Сасуоло завършиха наравно 1:1 в среща

...

Късна драма беляза срещата между Торино и Сасуоло

Отборите на Торино и Сасуоло приключиха наедно 1:1 в среща от 17-ия кръг на Серия “А”, изпълнена с доста забавни моменти и пред двете порти. Гостите от Торино поведоха първи в резултата с гол на Андреа Белоти в 55-ата минута, пристигнал след няколко положителни положения за тима на Сасуоло. “Неровердите” изравниха в добавеното време на мача посредством Енрико Бриньола, а минута по-късно гол на Яго Фалке бе анулиран поради състояние на засада и консултация с ВАР. С днешната извоювана точка Сасуоло заема 8-а позиция във краткотрайното класиране с актив от 25 точки, а Торино е 11-ти с два пункта по-малко.

В 14-ата минута някогашният футболист на Левски и Черно море Мехди Бурабия сподели добър момент на талантливост, след което стреля в долния десен ъгъл на вратата, само че стражът Салвадор Икасо парира. Шест минути по-късно Федерико Ди Франческо имаше добра опция пред себе си. Нападателят стреля с глава наоколо до точката за осъществяване на дузпа, само че неопределено.  Торино отговори в 25-ата минута посредством Симоне Дзадза. Нападателят получи положително подаване в наказателното поле, настройки топката за удар, след което стреля, само че Андреа Консили съумя да блокира удара. В 36-ата минута Салвадор Икасо трябваше да се намесва още веднъж след рисков удар на Доменико Берарди. И през втората част Сасуоло продължи с положителните положения пред противниковата врата. В 50-ата минута Алесандро Матри засече центриране, само че ударът бе избит от стража Икасо в ъглов удар. Така се стигна то 55-ата минута, в която Торино поведе в резултата с гол на капитана Андреа Белоти.  Нападателят получи прелестен извеждащ пас от Симоне Дзадза, като прати удара си неспасяемо в противоположния ъгъл на вратата. В идващите минути не се стигна до нищо по-интересно пред една от двете порти. И когато изглеждаше, че Торино ще си тръгне с трите точки от гостуването на Сасуоло, “неровердите” изравниха в третата минута на добавеното време.  Енрико Бриньола бе на точното място при центриране от десния фланг и с удар с глава матира Икасо. Минута по-късно се стигна до сериозна драма. Футболистите на Торино означиха втори гол на Сасуоло, само че попадението на Яго Фалке бе анулирано поради състояние на засада, откакто бе прегледано с ВАР.
FULL TIME!
Al gol di #Belotti risponde Brignola#SFT pic.twitter.com/mnbQRE6mWZ
— Torino Football Club (@TorinoFC_1906) 22 декември 2018 година Серия А 17 кръг, събота 22 декември  Сасуоло 1:1краен резулат  Торино