Отборите на Спартак (Варна) и Арда (Кърджали) завършиха 1:3. Срещата

...

Спартак Вн записа загуба от Арда с 1:3

Отборите на Спартак (Варна) и Арда (Кърджали) приключиха 1:3. Срещата бе от 7-ия кръг на efbet Лига и се игра в 18:00ч. на стадион “Спартак ” във Варна.

Тонислав Йорданов беше прецизен за гостите в 22-та минута, а Никола Борисов изравни в 41-та. През втората част имената измежду голмайсторите записаха Лъчезар Котев (56) и Иван Коконов (89), които осъществиха по едно попадение.

Мачът на стадион “Спартак ” стартира с напън на домакините, като в 3-ата минута Александър Георгиев фаулира Илкер Будинов на границата на наказателното поле. В 5-ата минута Иван Дичевски се регистрира с значима интервенция и действителен късмет за гол от страна на Тонислав Йорданов. В 22-ата минута Арда стигна до първо попадение посредством Тонислав Йорданов, който получи пас от Светослав Ковачев. В края на първата част Руслан Черненко центрира доста добре в наказателното поле, където Никола Борисов се измъкна от двама играчи на Арда и с глава от близка отдалеченост прати топката в мрежата за 1:1.

Равностойно стартира втората част, като още в 51-ата минута Васил Симеонов спря доста рисков удар на Георги Бабалиев. В 56-ата минута преднината още веднъж бе в интерес на гостите от Арда след гол на Лъчезар Котев. “Соколите ” имаха искания за чист ъглов удар, секунди преди второто попадение на кърджалийци, само че съдията Димо Димов отсъди удар от вратата на Васил Симеонов. Последва контраофанзива за домакините, която приключи с изравняващ гол във вратата на Арда от Ивайло Климентов. Попадението му обаче не беше зачетено след намесата на системата VAR, защото при рухването на топката тя е докоснала крайници на Цветан Илиев от Спартак, който я е насочил към Климентов, който пък е бил в състояние на засада.

В края на постоянните 90-сет минути Иван Коконов бе иведен от Лъчезар Котев в наказателното поле на варненци. Без проблем Коконов осъществя и последния гол в тази среща за крайното 1:3.

Спартак (Варна) – Арда (Кърджали) 1:2
0:1 Тонислав Йорданов (22)
1:1 Никола Борисов (41)
1:2 Лъчезар Котев (56)
1:3 Иван Коконов (89)

Стартови сформира:

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев (23. Менди), 19. Никола Борисов, 22. Сами Ел Анаби (3. Ибрям), 51. Илкер Будинов, 17. Цветан Илиев (20. Иванов), 13. Руслан Черненко, 8. Ивайло Климентов, 11. Виктор Митев (9. Сабри), 7. Георги Бабалиев (71. Чукалов), 30. Божидар Васев
Старши треньор: Георги Иванов

Арда Кърджали: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов, 9. Тонислав Йорданов (18. Н’диайе), 10. Светослав Ковачев (17. Коконов), 11. Александър Георгиев, 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 26. Ел Мами Тетах (33. Тилев), 77. Илия Юруков, 80. Лъчезар Котев (к), 97. Жосе Жуниор (70. Иванов)