Отборът на Ню Йорк Сити е новият шампион в американската

...

Ню Йорк Сити с историческа титла в МЛС след драма с дузпи

Отборът на Ню Йорк Сити е новият първенец в американската Мейджър Лийг Сокър (МЛС). Тимът, който беше учреден преди 8 години, завоюва първата си купа след зрелищен край против Портланд Тимбърс. В постоянното време срещата приключи наедно при резултата 1:1, а при дузпите по-хладнокръвни се оказаха футболистите на Ню Йорк.

From start to finish, an incredible day in Portland. in 60 seconds. ⏪
— Major League Soccer (@MLS)
Picture perfect.
Мачът за купата се игра на „ Провидънс Парк “ в Портланд. В състава на домакините имаше единствено двама американци. Ню Йорк Сити поведе в 41-ата минута с гол на Валентин Кастеянос. Аржентинецът получи пас от сънародника си Максимилиано Моралес и не сбърка.

В последните секунди на даденото от съдията 4-минутно продължение обаче Фелипе Мора изравни. Чилиецът беше прецизен след малко безредие в наказателното поле и прецизен удар в далечния ъгъл на вратата, защитавана от Шон Джонсън.

При дузпите обаче Мора пропусна първата такава за Портланд, а с изключение на него се провали и Диего Валери. Алфредо Моралес единствен стреля неопределено за Ню Йорк. Победната дузпа осъществя перуанският бранител Александър Кайенс.