Нов антивирусно лекарство, с обозначението MK-4482 / EIDD-2801, или молнупиравир,

...
Нов антивирусно лекарство, с обозначението MK-4482 / EIDD-2801, или молнупиравир,
Коментари Харесай

Ново лекарство пресича за 24 часа разпространението на COVID-19

Нов антивирусно лекарство, с обозначението MK-4482 / EIDD-2801, или молнупиравир, съумява да пресече предаването на ковид изцяло в границите на 24 часа, демонстрира проучване на Института по биомедицина в университета на американския щат Джорджия. Става въпрос за пробно лекарство против грип, създадено в последно време, само че посочило като " непряк резултат " и ефикасно противопоставяне на COVID-19.

„ Това е първата проява на перорално лекарство, което бързо блокира предаването на SARS-CoV-2 и може да промени правилата на играта “, настояват откривателите в обява в сп. " Nature Microbiology ".

Възпирането на всеобщото предаване на вируса, до момента в който бъдат направени надеждни ваксини е от решаващо значение за управлението на COVID-19 и за смекчаването на пагубните последствия от пандемията. При това, защото молнупиравир се приема през устата, лекуването може да стартира в ранна фаза и това улеснява успеваемостта му в три направления: угнетяване на развиването на заразяването към тежки фази; съкращаване на инфекциозната фаза и надлежно понижаване на прочувствените и стопански последствия от една продължителна изолираност на пациента; бързо потушаване на зародили местни огнища на болестта.

" По-рано установихме, че MK-4482 / EIDD-2801 има необятен набор от интензивности против респираторните РНК-вируси и пероралното лекуване на инфектирани животни с лекарството намалява количеството на публикуваните вируси с няколко порядъка, като фрапантно редуцира предаването им. Тези свойства направиха MK-4482 / EIDD / 2801 мощен претендент за фармакологичен надзор на COVID-19 ", пишат откривателите.

Те са ползвали молнупиравир на порове, тъй като смятат, че тези гризачи са подобаващ модел за проучване, защото " те елементарно популяризират SARS-CoV-2, само че огромна част от тях не развиват съществено заболяване, което доста наподобява на разпространяването на SARS-CoV-2 при младежи ".

По думите на Джоузеф Уулф от лабораторията Plemper и един от създателите на студията, процесът е бил следният: Екипът е заразявал порове с ковид, след което ги е лекувал с молнупиравир. В процеса на лекуването инфектираните порове са били пускани при здрави животни и не е регистриран нито един случай, в който да са предали болестта. Същевременно лекуваните с препарата порове бързо разввали плацебо и се излекували.
Източник: segabg.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР