Норвежките биатлонисти продължиха отличното си представяне в северноамериканските стартове за

...

Квартетът на Норвегия спечели щафетата в Кенмор

Норвежките биатлонисти продължиха отличното си показване в северноамериканските стартове за Световната купа. Ден след успеха на Йоханес Тингес Бьо в самостоятелния старт на 15 км, този път норвежците записаха триумф в щафетата 4 по 7,5 км при мъжете. Състезанието още веднъж се организира в доста студено време, като термометърът показваше малко под минус 20. Битката за златото се водеше главно сред норвежците и френския тим, а развръзката настъпи на последния пост, в който за скандинавците кара Йоханес Тингес Бьо, който с безпогрешна пукотевица излезе водач. Така той и съотборниците му Ларс-Хелге Биркеланд, Вестле Кристиансен и Ерленд Бьонтегорд се поздравиха с триумфа, като финишираха за 1:16:36.6 часа и употребявани седем спомагателни патрона. Изоставането на французите е 1:10.4 минути (+8 патрона), а на третото място остана Русия - на 1:48.4 минути и 9 спомагателни патрона. От стартиралите 23 тима, единствено 13 приключиха. Българският тим в състав Михаил Клечеров, Антон Синапов, Димитър Герджиков и Владимир Илиев беше затворен с обиколка още на втория пост и завърши присъединяване си. По-слабо от нашия отбор се показа само Китай.

Снимки: ©Getty Images