Националният тим на България по футбол за жени стартира успешно

...

Националките по футбол победиха Хонконг на приятелски турнир в Алания

Националният отбор на България по футбол за дами започва сполучливо присъединяване си в интернационалния другарски шампионат в Алания, Турция, с победа с 2:0 над Хонконг. Автори на попаденията за „ лъвиците “ станаха Евдокия Попадинова и Ивана Найденова през първата част.

През целия дуел България владееше самодейността и сподели доста повече футболни достолепия от азиатския си противник. Момичетата на селекционера Силвия Радойска очевидно бяха по-техничният и тактически образован тим на терена и можеха да се поздравят и с по-изразителен триумф.

Резултата откри звездата ни Попадинова в 10-тата минута с глава, а в средата на полувремето Найденова откри мрежата за 2:0 след добавка.

Следващият дуел на България от конкуренцията е на 18 февруари (събота) от 14:00 ч. против Северна Македония.