Шампионът от миналата година Даниил Медведев победи сърбина Хамад Меджедович

...

Шампионът Медведев оцеля след тричасова битка на турнира в Рим

Шампионът от предходната година Даниил Медведев победи сърбина Хамад Меджедович в три сета в третия кръг на шампионата по тенис от сериите Мастърс 1000 в Рим. Срещата продължи 2 часа 53 минути и приключи при резултат 7:6 (5), 2:6, 7:5 в интерес на четвъртата ракета на света.

Руснакът направи 10 двойни неточности и осъществя 4 точки за пробив от 8, които се откриха пред него в течение на дуела.

Съперник на Медведев на осминафиналите ще бъде американецът Томи Пол, който преди този момент победи германеца Доминик Кьопфер с 6:4, 6:3.

Датският представител Холгер Руне загуби в три сета от Себастиан Баес от Аржентина в друга среща от третия кръг - 6:2, 2:6, 3:6.

В идващия кръг Баес ще играе против Хуберт Хуркач от Полша, който отстрани различен аржентинецът Томас Ечевери със 7:6(7), 6:2.