Милан и Порто играят при резултат 1:1 в четвърти мач

...

НА ЖИВО: Милан - Порто 1:1

Милан и Порто играят при резултат 1:1 в четвърти мач от Група В на Шампионската лига. Двубоят започва в 19:45 часа и ще бъде проследен онлайн на уеб страницата Gong.bg.

Гостите имаха опция да открият резултата още в началните секунди на дуела, откакто Еванилсон се оказа зад отбраната на домакините, само че изстрелът му мина покраай вратата. Дори да бе осъществен гол, попадението щеше да бъде анулирано поради засада на нападателя.

В 6-ата минута "драконите " откриха резулата. Исмаел Бенасер разреши да му лишават топката пред наказателното поле, след което Луис Диас получи и с невъзмутим изстрел осъществя в мрежата на Чиприан Татарушану.

Четири минути по-късно Еванилсон нахлу елементарно в наказателното поле на Милан, след което подаде към Марко Груич, който стреля над вратата.

"Росонерите " пробваха да притиснат противника си, само че още веднъж гостите бяха по-опасният тим на терена. В 16-ата минута Кансел Мбемба стреля с глава след центриране на Сержио Оливейра от фаул, след което Чиприан Татарушану работи чудесно и мазета в ъглов удар.

Домакините продължиха със слабата си продукция и организирането на офанзивите им бе лесна плячка за португалския отбор. В 25-ата минута Чиприан Татрушану направи следващо избавяне след изстрел с глава на Мехди Тареми.

Малко по-късно вратарят на Милан се намеси на два пъти след изстрели на Пепе и Марко Груич.

Първата опция за "росонерите " бе основана в 33-ата минута, когато Оливие Жиру насочи изстрел от отдалеченост, който Диого Коща мазета с една ръка в ъглов удар.

Дълбоко в добавеното време Милан провежда скоростна контраофанзива, която завърша с центриране на Рафаел Леао в наказателното поле, където Алексис Салемакерс стреля от въздуха, само че доста неопределено, пращайки топката над вратата.

На почивката треньорът на домакините Стефано Пиоли направи една смяна в състава си включвайки в игра Пиер Калулу на мястото на Давиде Калабрия, който в края на първата част имаше някакви проблеми.

Милан започва нападателно второто полувреме, само че още веднъж първото състояние бе за Порто. В 56-ата минута Пепе смъкна в наказателното поле към Еванилсон, който стреля с глава в напречнат греда.

В 62-ата минута "росонерите " възвърнаха равенството. Исмаел Бенасер стреля от директен свободен удар в стената, след което Оливие Жиру стигна първи до топката и нанесе акробатичен изстрел, който бе отразен от Диого Коща. Пиер Калулу доближи първи до топката и насочи остро центриране паралелно на голлинията, при което Кансел Мбемба си означи безразсъден автогол.

МИЛАН - ПОРТО 1:1

0:1 Луис Диас 6'

1:1 Кансел Мбемба 62'-авт.

СТАРТОВИТЕ СЪСТАВИ:

МИЛАН: Чиприан Татарушану, Давиде Калабрия, Алесио Романьоли, Фикайо Томори, Тео Ернандес, Исмаел Бенасер, Сандро Тонали, Алексис Салемакерс, Брахим Диас, Рафаел Леао, Оливие Жиру

Треньор: Стефано Пиоли

ПОРТО: Диого Коща, Жоао Марио, Пепе, Кансел Мбемба, Заиду, Марко Груич, Сержио Оливейра, Отавио, Луис Диас, Еванилсон, Мехди Тареми

Треньор: Серджио Консенсао

Гл. арбитър: Клеман Тюрпен