Мездренските атлети завоюваха първите си отличия през 2020 г. Мелани

...

Мездренските атлети завоюваха първите си медали през 2020 година /снимки/

Мездренските спортисти завоюваха първите си оценки през 2020 година Мелани Венциславова стана вицешампионка на България в трибоя при девойките на Националния шампионат за момчета и девойки под 14 година в зала, а Йоло Николов победи в бягането на 3000 м при мъжете на 49-я Международен шампионат „ Академик”. Двете надпревари, с които беше открит новият атлетически сезон у нас, се организираха на 11 януари в столичната зала „ Асикс Арена”.
Мелани Венциславова завоюва втория си орден от народен шампионат - сребърен в трибоя при девойките под 14 година 13-годишната възпитаничка на Митко Ценов, която този път започва за Академик (София), записа персонални достижения и в трите дисциплини: 8.91 сек. в спринта на 60 м, 4.52 м в скока на дължина и 1:44.55 мин. в бягането на 600 м (най-силен резултат от всички участнички в състезанието).
Така Мелани събра общ общ брой от 189 точки, който й отреди второ място в крайното класиране от над 220 подрастващи атлетики, единствено на 7 точки от купата. Миналата година тя още веднъж заслужи сребърното отличие, само че със 179 т. Шампионка в трибоя при девойките стана Радина Величкова (Ботев - Пловдив) със 196 т., а трета е Виктория Чанкова (Супер спорт - Варна) със 184 т.
Йоло Николов (АК Орхание - Ботевград) нямаше конкуренция в бягането на 3000 м в 49-ото издание на интернационалния шампионат за мъже и дами „ Академик “. 35-годишният спортист от Мездра пробяга дистанцията за 8:20.68 мин. (PB 8:14.96 мин., 16.02.2019 година, Истанбул), като застигна съвсем с една обиколка всичките си противници.
Втори, на 51,51 секунди след него, финишира Владислав Михайлов (Атлетик 90 - Луковит) с 9:12.29 мин., а се подреди Муджахид Мислимовски (Северна Македония) с 9:12.33 мин.
17-годишният благоевградчанин Мартин Балабанов (Академик - София), който през предходната година се състезаваше за Семеен кодекс Атлет (Мездра), приключи девети на 800 м, с време 2:00.72 мин. Победител в тази дисциплинираност стана неговият съотборник Алекс Василев 1:53.74 мин.
Източник: bulnews.bg