Манчестър Сити записа девета поредна победа във Висшата лига. Гражданите

...

Манчестър Сити не срещна никакви трудности срещу Бърнли

Манчестър Сити записа девета поредна победа във Висшата лига. " Гражданите " се постановиха с 2:0 при гостуването си на Бърнли в мач от 22-ия кръг. Точни за спечелилите бяха Габриел Жезус (3) и Рахийм Стърлинг (38).

С триумфа отборът на Пеп Гуардиола събра 47 точки и продължава да бъде водач във краткотрайното класиране. Бърнли е 16-и с 22 точки.

" Гражданите " поведоха още в 3-ата минута. Тогава Бернардо Силва нанесе удар, Поуп не мазета по най-хубавия метод и Габриел Жезус вкара с глава.

След гола Сити разиграваше ловко топката и не позволяваше на домакините да провеждат рискови офанзива. Удари на Кансело и Жезус бяха блокирани.

Гостите вкараха втори гол в 38-ата минута. Марез изведе Гюндоган, а той прати топката на крайници на Стърлинг малко пред вратата. Английският национал нямаше проблем да се разпише и да даде стабилен задатък на Ман Сити още преди почивката.

В 57-ата минута гол на Марез бе анулиран поради засада. В 70-ата минута рисков удар на Жезус бе блокиран.
Източник: fakti.bg